Košík je prázdný

Vážení a milí přátelé,

dovolujeme si vás pozvat ke společné navštěvě Velkého a Malého Blaníku, míst tolik známých a zároveň neznámých. Neznámých myšleno co do vlastního prožitku. Nejde nám tedy o sdělování již řečených informací o významu a posvátnosti hor, vtisknutých již navždy do paměti krajiny a zasutých pevně do paměti národa, ale o jejich společné procítění duchovním zrakem a sluchem, o uctění daného místa i Země, ke které patří, o nastavení se Božímu dechu, jenž zde mimořádně silně působí, o vzájemné sdílení svých pocitů, vjemů a zážitků... Budeme se snažit, abychom v přímém kontaktu s horou nebyli pouhými turisty, ale vědomě se pohybujícími návštěvníky, kteří skrze vyladění svých srdcí a duší pocítí sepětí s místem a s jeho energií a mohou se sami stát nositeli Světla, které zde po dlouhé věky mocně vyzařuje a podněcuje člověka k směřování k vyšším životním hodnotám a ideálům.

V paměti českého národa žije Velký Blaník jako hora spásy. Věta "Národ žije těmi ideály, kterými vznikl" zde dostává impulz živosti. Těmi ideály jsou živoucí síly naší budoucnosti, které toto posvátné místo v sobě koncentruje a motivuje nás hledat spirituální bohatství naší země. Proto vrch působí jako orientační bod v čase a prostoru, umí probudit touhu pohlédnout výš, nad obzor všedního dne, umí dát odvahu a hlubší smysl životu. Proto se k posvátnému vrchu zcela přirozeně pojí významné svítící majáky české historie, jako je sv. Václav, Jan Hus a Jan Žižka a o jeho slávu se starají mnozí spisovatelé a umělci.

Malý a Velký Blaník jsou již odpradávna symbolem naděje a víry ve vítězství. Již naši dávní předkové zde vzývali Světloboha a věřili, že uvnitř hory jsou ukryti jeho tajemní jezdci. Celá legenda o blanických rytířích má zjevně kořeny ještě v původních slovanských kultech. Tuto mytologii převzali v dnešní době četní nadšenci a spojují osudy hradiště na temeni Velkého Blaníku s vlivy silných energetických polí, které se na této hoře projevují. Nebude například náhoda, že v tíživém období německého protektorátu vyrostla na Velkém Blaníku nová rozhledna o půdorysu nepravidelného šestiúhelníku, která prý měla připomínat husitskou hlásku. Toto tvrzení může být považováno za přehnané, nicméně po čtvrtroce okupační úřady rozhlednu uzavřely. Že by z obavy z blanických rytířů? Až koncem sedmdesátých let dvacátého století byla rozhledna zrekonstruována a znovu zpřístupněna. Krásné výhledy z jejího vrcholu nás také čekají.

Prostřednictvím tajemna pozvedají obě vzácné hory naši pozornost od pozemského k Božskému, od sebestřednosti k jednotě a poodhalují svět pravdy, lásky a věčnosti. Skrývají v sobě esenci vznešenosti a podněcují, abychom i my ji vnesli do svých srdcí a utvořili si tak vlastní niterné linie, které převádějí odkaz minulosti skrze naše cítění dále pro naše potomky.

Centrum lásky, radosti a zdraví Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Webdesign www.helpmark.cz